O Agentuře

spojení

Krajské centrum dalšího profesního vzdělávání ve spolupráci se Zlínským krajem realizuje tvorbu databáze významných zaměstnavatelů (agentura praxí) ze Zlínského kraje, kteří jsou ochotni podílet se na výchově budoucích absolventů netechnických oborů středních škol.

Z projektu jsou zatím podpořeni pouze žáci netechnických oborů. Do budoucna plánujeme rozšíření i o technické obory.

praxe

Nově vzniklá agentura by měla fungovat jako prostředník mezi studenty středních škol a reálnými firmami. Na jedné straně jsou studenti SŠ, kteří si hledají firmy, v nichž by mohli prakticky zúročit vědomosti nabyté ve školní výuce a poznat reálné firemní prostředí. Na straně druhé jsou firmy, které mají zájem si vychovat, vytipovat, vyzkoušet, popřípadě částečně již formovat své potenciální zaměstnance, ale neví, kam se obrátit.

Uvedená spolupráce bude oboustranně prospěšná – studenti na praxi přinesou do organizací nové teoretické poznatky a čerstvý pohled na řešení problémů, naopak odborníci z praxe uplatní své zkušenosti ve výuce.

V rámci agentury praxí by měl vzniknout rejstřík firem, které jsou ochotné přijmout studenta určitého oboru na praxi, popř. spolupracovat s vybranou školou a studenty daného oboru.

Další informace naleznete na těchto stránkách:

Bez n‡zvu-1

Projekt Nové přístupy k realizaci praktického vyučování ve Zlínském kraji (reg. č.: CZ.1.07/1.1.00/54.0019) je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

ZDROJ.cz - katalog odkazů

katalog stránek Začátek.cz

Sdílet obsah!